Best Videos

Najlepsze filmiki w sieci

mycie okien warszawa
Biznes

Rozwój branży sprzątającej w Polsce

Czy wiesz, że wartość branży sprzątającej na terenie Polski wzrasta każdego roku o blisko 10%? Wylicza się, że dzisiaj to ponad 6 miliardów złotych. Sprzątanie w naszym kraju stało się naprawdę w pełni profesjonalne. O ile jeszcze do niedawna tego rodzaju profesją zajmowały się zupełnie niewykwalifikowane w tym celu osoby, tak dzisiaj podejmuje się najczęściej współpracę z firmami sprzątającymi w ramach kontraktów B2B.

Zmieniło się podejście do sprzątania, zmieniły się także przepisy polskiego prawa, znaczenie mają też normy unijne. Dzisiaj sprzątanie ma też znaczenie, jeśli weźmiemy pod uwagę bezpieczeństwo, ale i komfort użytkowników danej przestrzeni.

Obecnie firmy sprzątające oferują swoje usługi nie tylko klientom indywidualnym, ale również w ramach współpracy B2B. Znacznie zmieniło się podejście do takich prac. Nie zatrudnia się już sprzątaczek na etat, które bardzo często nie miały żadnych kwalifikacji do wykonywania takiej profesji. O wiele częściej podejmuje się współpracę z profesjonalistami, którzy w ramach ustalanego harmonogramu wykonują powierzone zadania.

Warto wspomnieć też o usłudze, jaką jest mycie okien. Warszawa może pochwalić się mnóstwem drapaczy chmur i wieżowcami, w których wyczyszczenie okien wiąże się z pracą na wysokościach. Wszystko to sprawia, że taką usługę mogą wykonywać jedynie pracownicy ze specjalnymi uprawnieniami. Bardzo często jest to alpinistyczne mycie okien z fachowym sprzętem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *