Best Videos

Najlepsze filmiki w sieci

przemysłowe oczyszczalnie ścieków
Technologie

Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków w przemyśle chemicznym

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że woda jest warunkiem (prze)życia na ziemi. Wykorzystujemy ją, by nasz organizm mógł sprawnie funkcjonować, ale także na co dzień w wielu czynnościach. Jak się okazuje, woda pełni także istotną funkcję w przemyśle chemicznym –między innymi w procesach chłodzenia, termoregulacji czy elektrolizy.

Woda w przemyśle chemicznym i jej  znaczenie

Procesy technologiczne zachodzące w przemyśle chemicznym w dużym stopniu są oparte na wodzie – to znaczy woda pełni w nich fundamentalną rolę. To niezbędny środek produkcji chemicznej. Procesy technologiczne, aby mogły zostać przeprowadzone w sposób prawidłowy, potrzebują wody pozbawionej zanieczyszczeń. Stąd tak ważne jest jej uzdatnianie.

Uzdatnianie wody przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań

Veolia Water Technologies to jedna z wiodących firm, która pochwalić może się sukcesami w oczyszczaniu wody dla branży chemicznej. Technologie są dostosowane do tego, jakiego rodzaju i jakiej jakości wodę chcemy uzyskać. .

Techniki membranowe, takie jak mikrofiltracja, ultrafiltracja nanofiltracja i odwrócona osmoza gwarantują skuteczne oczyszczanie wody z nagromadzonych w niej niepożądanych substancji. Prócz tego likwidują jej mętność oraz nie pozwalają na rozwój groźnych mikroorganizmów (w tym wirusów i bakterii).. Proces odwróconej osmozy może być stosowany do odsalania wody w celu ochrony przed uszkodzeniem urządzeń i instalacji. Zmiękczanie wody jest procesem, który polega na usuwaniu twardości i związków wapnia i magnezu, który może odbywać się przy zastosowaniu systemów wymiany jonowej.  . Z kolei dodanie określonych środków chemicznych jest także jednym ze sposobów na uzyskanie wody o odpowiednich właściwościach. Możliwości jest wiele, ale należy pamiętać, że każdy proces musi być odpowiednio dobrany do wymaganych parametrów i efektów, które chcemy uzyskać.. W tym celu warto zapoznać się z technologiami stosowanymi przez Veolia Water Technologies.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *