Best Videos

Najlepsze filmiki w sieci

hot-stamping
Reklama i Marketing

Nowoczesny druk reklamowy

W ostatnich latach, aby produkt odniósł sukces, nie wystarczy tylko wypuścić na rynek czegoś dobrej jakości, ale zadbać też o odpowiedni marketing i opakowanie. Przeprowadzane badania dowodzą, że opakowanie często jest elementem decyzyjnym, jeżeli chodzi o zakup danego produktu, zwłaszcza gdy mówimy o towarach tzw. premium. Reklama dotyczy jednak nie tylko dóbr materialnych, ale najzwyczajniej całych przedsiębiorstw. Każda firma, która chce zaistnieć na rynku, korzysta z usług drukarni, która wykonuje na zamówienie liczne ulotki, broszury i plakaty. Warto więc zadbać o to, by były one dobre jakościowo i pozytywnie wyglądały.

W zależności od tego, jak mają wyglądać druki i na czym będą one robione, dobiera się metodę drukowania. Jedną  z nowych sposób na rynku jest tak zwany hot stamping, co Polsce tłumaczone jest jako termodruk. Cała ta metoda polega na drukowaniu z wykorzystaniem specjalne folii hot-stampingowej oraz wypukłych matryc. Kluczowa w tym druku jest wysoka temperatura – matryca rozgrzewana jest do 100 stopni i to przy jej pomocy można wytłoczyć zakładany wzór. Na koniec zostaje on naklejony do ulotki, gazetki lub opakowania.

Metoda hot-stamping najczęściej stosowana jest do ozdabiania i podpisywania opakowań, płyt CD, zabawek lub po prostu do uszlachetniania i zabezpieczania wcześniej wykonanego druku. Często do tego typu operacji używa się folii holograficznych, dzięki czemu wykonane napisy są niezwykle odporne oraz cechują się charakterystycznym połyskiem.

Warto dodać, że hot-stamping jest metodą niezwykle precyzyjną, dzięki czemu tak wykonanym literkom można ozdabiać przedmioty o filigranowych wymiarach. Często możemy się z nimi spotkać na opakowaniach kosmetyków, biżuterii oraz na etykietach alkoholi, zwłaszcza tych droższych. Pamiętajmy, że jest to tylko jedna z metod ozdobnego druku, jednak z pewnością jest bardzo atrakcyjna i uniwersalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *