Best Videos

Najlepsze filmiki w sieci

odzież motocyklowa
Technologie

Na co zwrócić uwagę wybierając bezpieczny kask na motor

Jeżdżąc motorem zawsze jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo, dlatego też każdy motocyklista powinien zacząć od dobrania jak najlepszego stroju, który będzie chroniła całe ciało podczas upadku bądź zderzenia. W pierwszej kolejności należy zatem zwrócić uwagę na odpowiedni model kurtki bądź też dobrej jakości kombinezon motocyklowy. To czy wybierzemy kurtkę czy też kombinezon zależy od naszych upodobań, preferencji oraz oczekiwań względem stroju. Wybór uzależniony jest również od tego czy jeździmy sportowo czy też turystycznie i w jakich warunkach atmosferycznych chcemy poruszać się na motorze. Wszystkie te kwestie są bardzo istotne w przypadku wyboru, kiedy interesuje nas kurtka na motor bądź też zastanawiamy się nad kupnem stroju jednoczęściowego.

Kask na motor

Innym również bardzo ważnym, a w zasadzie nawet bardziej istotnym elementem stroju motocyklista jest kask. Pamiętajmy, że chroni on najważniejszą część naszego ciał która jest zawsze narażona na niebezpieczeństwo. A zatem głowa powinna być chroniona w sposób szczególny, a wybór odpowiedniego kasku jest bardzo istotny. Kask jest również obowiązkowym elementem stroju motocyklisty i poruszanie się na motorze bez niego jest nielegalne. Chcąc dokonać świadomego zakupu musimy zwrócić uwagę na takie elementy jak materiał z jakiego został wykonany, technologia oraz kształt. (Więcej informacji znajdziesz na: https://mcsonline.pl/ )

Najważniejszym elementem kasku jest skorupa, której zadaniem jest to, aby motocyklista wyszedł z każdej kolizji bez szwanku, a zatem musi ona najbardziej jak to jest możliwe rozproszyć siłę uderzenia. Najlepsze rodzaje kasku to takie które są najlżejsze i nie obciążają naszej siły podczas jazdy, ale przy tym wykonane według najnowszych technolog i zapewniające najwyższe bezpieczeństwo jak kask klim bądź kask agv. Dodatkowo ważne jest także zapięcie kasku. Do wyboru mamy dwa rodzaje rodzaj DD oraz zapięcie mikrometryczne. Istotnym elementem kasku jest także jego wypełnienie, czyli środkowa warstwa kasku. Wypełnienie jest tak samo istotne jak skorupa kasku dlatego warto wybrać wypełnienie EPS, a nie to ze zwykłego styropianu które posiada zdecydowanie mniejsze właściwości ochronne.

Pamiętajmy jednak o tym, że bezpieczny kask to nie tylko ten w który powinien być wyposażony kierowca. Pasażer jest narażony na takie samo niebezpieczeństwo, a zatem nie należy tego bagatelizować. Każdy pasażer powinien mieć również jak najlepiej dobrany kask, aby spełniał on wszystkie swoje funkcje, czyli przede wszystkim ochraniał naszą głowę podczas upadku najlepiej jak to możliwe. Podróżując z pasażerem ryzyko wypadku jest takie samo jak zawsze dlatego zarówno kask ja i cały strój dla pasażera jest jak najbardziej istotny i ta kwestia nie może być zbagatelizowana nawet jeżeli pasażer będzie podróżował z nami tylko sporadycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *