Best Videos

Najlepsze filmiki w sieci

promocja muzyki w internecie
Reklama i Marketing

Gdzie w internecie najlepiej słuchać muzyki?

Jeszcze kilkanaście lat temu, na co dzień muzyki mogliśmy słuchać jedynie za pośrednictwem radia, płyt i kaset. Dziś to wygląda zupełnie inaczej. Nie dość, że pojawiły się nowe sposoby słuchania muzyki, to te stare w mniejszym lub większym stopniu odchodzą do lamusa. Rynek ten aktualnie jest zdominowany przez serwisy muzyczne, z których możemy korzystać za pośrednictwem internetu. Co istotne, listy przebojów są aktualizowane natychmiastowo, ponieważ nie tylko słuchaczom zależy na dostępie do ulubionych piosenek. Promocja muzyki w internecie jest także niezwykle istotna z punktu widzenia artystów.

Platform, gdzie możemy usłyszeć swoich ulubionych artystów, jest wiele, jednak do tych najpopularniejszych zaliczamy tylko kilka z nich. Na szczycie figuruje Spotify – szwedzki serwis muzyczny, który nieprzerwanie się rozwija i zyskuje nowych zwolenników. Na pochwałę zasługuje szczególnie bogata baza utworów – to właśnie na tej platformie artyści chętnie umieszczają utwory już w dniu ich oficjalnych debiutów. Za pośrednictwem Spotify użytkownik może tworzyć własne playlisty, których może słuchać nawet bez dostępu do internetu. Jednak aby się  cieszyć pełnią możliwości tego serwisu, należy zaopatrzyć się w usługę premium, za którą przyjdzie nam zapłacić od kilkunastu złotych miesięcznie.

Kolejnym serwisem, który warto rozważyć, jest Deezer. Można go określić mianem niezawodnego i ma wszystko, czego się od takiej platformy oczekuje – prosty w obsłudze i ładny interfejs, bogatą bazę utworów, których możemy nie tylko posłuchać, ale także poczytać o ich wykonawcach, a do tego nie ma konieczności zakładania konta. Dodatkowym plusem Deezera jest możliwość wysyłania piosenek znajomym przy użyciu linków, tak jak w przypadku zwykłych stron internetowych.

Dla osób, które nie mają potrzeby wyszukiwania konkretnych utworów strzałem w dziesiątkę może okazać się Open fm. Jest to serwis, w którym nie ma możliwości zamieszczania muzyki, ma on bardziej charakter radia internetowego. Użytkownik ma możliwość wybierania tematycznych stacji, których jest naprawdę bardzo dużo. Dostęp do Open fm jest darmowy i niezwykle prosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *