Best Videos

Najlepsze filmiki w sieci

sklep stomatologiczny warszawa
Technologie

Gdzie najlepiej ulokować sklep dla gabinetów stomatologicznych?

Prowadzenie działalności stomatologicznej to nie tylko realizowanie konkretnych świadczeń na rzecz pacjentów. To również konieczność właściwego zaopatrywania swojego gabinetu w niezbędny sprzęt. Dlatego – z punktu widzenia dostawców – bardzo ważne jest, gdzie powstanie sklep dla stomatologa.

 

Duże miasta, czy… Internet?

Prawda jest taka, że najlepszym miejscem dla takich obiektów jak hurtownia stomatologiczna, jest oczywiście duże miasto. W każdym z dużych i średnich miast znajduje się co najmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt gabinetów stomatologicznych. Nietrudno dojść do wniosku, że jest to bardzo chłonny rynek, który – co ważne – stale się rozszerza. Warto jednak zauważyć, że ulokowanie takiego biznesu w sporej aglomeracji wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Nic więc dziwnego, że sporo takich podmiotów decyduje się na przeniesienie działalności do Internetu.

 

Czy hurtownia dentystyczna może działać w Sieci?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Owszem, prowadzenie działalności w Internecie jest jak najbardziej korzystne, ale trzeba przyznać, że wiąże się ono również z pewnymi problemami. Owszem, narzędzia stomatologiczne można dostarczać towar w ramach dropshippingu (a więc za pośrednictwem podmiotów trzecich), ale może to długo trwać. Tymczasem gabinety stomatologiczne bardzo często potrzebują sprzętu na już, co wiąże się z nadszarpniętymi kanałami przepływu towarów. Problemem jest również to, że instrumenty stomatologiczne sklep stają się coraz bardziej zaawansowane. Oznacza to, że ich kanały dystrybucji zawężają się, co naturalnie podnosi ceny takiego sprzętu. Mówiąc wprost – nabycie dobrej jakości narzędzi stomatologicznych wcale nie jest łatwe. I właśnie dlatego, każdy nowy sklep stomatologiczny który pojawi się na rynku, jest przez swych klientów wręcz oblegany.

 

Trzeba też pamiętać, że część wyposażenia gabinetów stomatologicznych wymaga ciągłego uzupełniania. Dlatego znalezienie sklepu, który ma w sprzedaży duże ilości kompresów lub innych środków higienicznych, jest bardzo korzystne dla osoby prowadzącej specjalistyczny gabinet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *