Best Videos

Najlepsze filmiki w sieci

badanie krwii poznań
Praca i Edukacja

Badania laboratoryjne w Instytucie Mikroekologii

Badania laboratoryjne jakie można znaleźć w ofercie Instytutu Mikroekologii w Poznaniu to m.in.: badania krwi i badania kału.

Wśród badań krwi, które można wykonać zarówno w Poznaniu jak i Warszawie, wyróżnia się badania w kierunku alergii pokarmowych, nadwrażliwości pokarmowych, ale także badania ogólne krwi, np. morfologię. Wśród badań kału można wymienić przede wszystkim badania mikrobioty jelitowej, makrerów stanu jelit (np. badania kalprotektyny), badania w kierunku pasożytów jelitowych. Podczas pandemii w placówce w Poznaniu została wprowadzona możliwość pobrania wymazu i wykonania badania COVID.

Badania kalprotektyny

Wśród badań markerów stanu jelit na szczególną uwagę zasługuje badanie kalprotektyny, które jest niejako wykładnikiem procesu zapalnego przewodu pokarmowego. Kalprotektyna to białko wiążące jony wapnia i cynku, produkowane podczas stanu zapalnego przez komórki układu odpornościowego. Wykazano, że podwyższone stężenie wspomnianego markera występuje np. przy chorobie Leśniowskiego- Crohna czy przy WZJG (wrzodziejącym zapaleniu jelit grubego). Można powiedzieć więc, że badania kalprotektyny są zasadne przy monitorowaniu przebiegu nieswoistych chorób zapalnych jelit.

Badanie Covid (Poznań)

W czasie pandemii koronawirusa pojawiło się wiele metod diagnostycznych sprawdzających obecność wirusa SARS-CoV2 w organizmie. Badanie Covid można wykonać w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu. Praktycznie od początku epidemii, w placówce funkcjonuje punkt pobrań materiału. Po wcześniejszej rejestracji telefonicznej jest możliwość umówienia się na pobranie wymazu i wykonanie badania. W ofercie dostępne są testy PCR, a także testy antygenowe. Badanie metodą real-time PCR (RT-PCR) jest zgodne z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny NIZP-PZH.  Aktualnie, od dnia 1 marca 2021 r., badanie jest wykonywane komercyjnie. W trosce o bezpieczeństwo, zalecaną metodą realizacji badania jest zakupienie przez e-sklep, a następnie umówienie się na pobranie wymazu.

Badania laboratoryjne (Poznań)

Wśród badań laboratoryjnych w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu jest również możliwość wykonania podstawowych badań krwi. W ramach profilaktyki zdrowotnej dla właściwej sobie grupy wiekowej warto wykonywać w określonej częstotliwości badania takie jak: morfologia z rozmazem, profil lipidowy, poziom witamin. Badania krwi w punktach Instytutu Mikroekologii zarówno w Warszawie jak i Poznaniu zaleca się wykonać rano, najlepiej na czczo lub 3 godziny po lekkostrawnym posiłku, po wcześniejszym umówieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *